Top

wideochirurgia.tchp.pl

sekcja wideochirurgi
towarzystwa chirurgów polskich


    500 600 704


    wideochirurgia@tchp.pl

Celem II etapu LapCo Poland jest przeszkolenie w zakresie laparoskopowej chirurgii kolorektalnej osób, wykonujących na co dzień operacje z powodu raka jelita grubego.

Organizatorem spotkań szkoleniowych będzie firma Medtronic.

Szkolenie zostanie przeprowadzone przez Towarzystwo Chirurgów Polskich (TChP), reprezentowane przez Prezesa TChP, a w celu realizacji Szkolenia przez Radę LapCo-Poland we współpracy z LapCo UK (Mark Coleman, Tom Cecil) oraz Partnerem (Medtronic).


Kryteria rekrutacji zatwierdzone przez Radę Lapco-Poland:

1. Zgoda Kierownika Oddziału na szkolenie pracownika w zakresie laparoskopowych operacji raka jelita grubego oraz na wykonywanie przez niego takich operacji po odbyciu szkolenia.

2. Świadczenie przez Oddział usług medycznych opłacanych przez płatnika publicznego.

3. Liczba operacji raka jelita grubego wykonywanych rocznie w Oddziale (hemikolektomia prawo- lub lewostronna, resekcja esicy, przednia amputacja odbytnicy, amputacja brzuszno-kroczowa; technika dowolna) - przynajmniej 100 ogółem

4. Specjalizacja z chirurgii ogólnej lub onkologicznej 

5. Doświadczenie chirurga w operacjach laparoskopowych (cholecystektomia, operacja przepukliny pachwinowej, brzusznej, rozworu przełykowego apendektomia, splenektomia, adrenalektomia, operacje bariatryczne i inne uznane przez Radę LapCo Poland): przynajmniej 50 ogólem

6. Prawo wykonywania zawodu w Polsce

7. Poddanie się audytowi w trakcie i po zakończeniu szkolenia.

8. Deklaracja posiadania sprzętu/wieży laparoskopowej.w standardzie HD lub lepszym, oraz staplerów endoskopowych oraz zaawansowanego systemu zamykania naczyń.

9. Deklaracja i zgoda na wypełnianie formularzy ewaluacyjnych podczas procesu szkolenia

10. Zgoda dyrekcji szpitala na organizację sesji szkoleniowych przez eksperta (proctoring) w trakcie realizacji programu szkoleniowego

11. Wstępna zgoda na publikację wyników programu szkoleniowego (po przygotowaniu publikacji Rada Lapco Poland z Partnerem (Medtronic) zwrócą się o wyrażenie zgody na daną publikację)

12. Zgoda na udział przedstawicieli partnera (Medtronic) w sesjach szkoleniowych (wsparcie techniczne)

13. Deklaracja udziału w całej ścieżce szkoleniowej zgodnie z harmonogramem szkolenia uzgodnionym przez Radę Lapco Poland i Prezesa TChP

Prosimy o zgłoszenie dwóch chirurgów z danego Oddziału do Sekretarza Rady LapCo-Poland - Piotra Małczaka na adres:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin zgłaszania chętnych upływa 15 listopada 2019 r.

Selekcja wytypowanych do szkolenia ośrodków zostanie przeprowadzona przez Radę Lapco-Poland oraz Partnera (Medtronic) do dnia 30 listopada 2019r. Głównym kryterium wyboru będzie liczba operacji raka jelita grubego w ośrodku według danych NFZ.