Top

wideochirurgia.tchp.pl

sekcja wideochirurgi
towarzystwa chirurgów polskich


    500 600 704


    wideochirurgia@tchp.pl

Szanowni Państwo,
Zachęceni sukcesem badania nad wynikami laparoskopowych appendektomii, w imieniu własnym oraz członków zarządu Sekcji Wideochirurgii TCHP zapraszamy do udziału w projekcie badawczym dotyczącym fundoplikacji laparoskopowej.
Aby wziąć udział w badaniu należy odpowiedzieć na ten e-mail podając jeszcze raz własne dane wraz z aktualnym adresem e-mail i afiliacją Ośrodka, a następnie wypełnić elektroniczny formularz, dostępny pod tym adresem. 

 

W przypadku problemów z wczytaniem ankiety prosimy o kontakt na adresTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. celem przesłania indywidualnego zaproszenia z dedykowanym linkiem. 
Formularz składa się z dwóch części. Obie części należy wypełnić podczas jednej sesji. Pierwszą z nich, dotyczącą wywiadu, badania, hospitalizacji oraz operacji i przebiegu pooperacyjnego można wypełnić na podstawie dokumentacji medycznej. Druga część to formularz GIQLI. Formularz w wersji pdf prześlemy wszystkim zainteresowanym e-mailem. Proponujemy wydruk odpowiedniej liczby kopi testu i przeprowadzenie wywiadów w formie telefonicznej przed wprowadzeniem danych do internetowego formularza badania. W odpowiednim polu na stronie internetowej w części drugiej należy podać datę przeprowadzenia testu.

 

Na podstawie otrzymanych od Państwa danych dokonamy analizy, a następnie przygotujemy publikację. Przyjęliśmy zasadę, że współautorstwo w publikacjach i doniesieniach zjazdowych przysługuje po wprowadzeniu 30 chorych i spełnieniu standardowych wymogów stawianych przez ICMJE (www.icmje.org). Oznacza to, że po przygotowaniu manuskryptu roześlemy go do każdego z Państwa celem krytycznej analizy i zatwierdzenia ostatecznej wersji. Oznacza to, również że z jednego ośrodka może być więcej współautorów, jednak wymaga to wprowadzenia proporcjonalnie większej liczby chorych.

Od dnia 01.07.2018 rozpocznie się okres zgłaszania przez Państwa kolejnych pacjentów, który potrwa do 30.11.2018r.
Jednocześnie zwracamy się z prośbą o przesyłanie informacji na temat rekrutacji do badania wśród swoich znajomych oraz osób potencjalnie zainteresowanych udziałem w badaniu. W razie chęci udziału w badaniu czy jakichkolwiek pytań lub wątpliwości uprzejmie prosimy o kontakt.

 

Ważna informacja!
Prawa autorskie do formularza GIQLI należą do firmy MapiTM Research Trust, która udzieliła nam licencji wyłącznie celem przeprowadzenia powyższego badania. Nie zostaliśmy uprawnieni do jego dalszej dystrybucji poza zakresem badania. MapiTMResearch Trust daje możliwość nieodpłatnego korzystania z formularza GIQLI w innych celach po wypełnieniu zapytania na stronie https://eprovide.mapi-trust.org/


Koordynatorzy badania

dr hab. n. med. Wojciech Makarewicz
Lekarz Kierujący Oddziałem Chirurgicznym z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej
Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie 
Katedra Chirurgii Onkologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
kom.: 0048 604 41 40 04
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dr n. med. Maciej Bobowicz
Katedra Chirurgii Onkologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
kom.: 0048 608 73 86 14

oraz

dr hab. med. Piotr Myśliwiec
Przewodniczący Sekcji Wideochirurgii TChP

dr hab. med. Michał Pędziwiatr
Sekcja Wideochirurgii TChP